Українська
Українська Русский English
Спецпроекти Додати об'єкт Моя карта
"

Прокат авто в Україні: як подорожувати дешевше, ніж на поїзді

24861

Разом з Avis Ukraine ми провели експеримент, щоб з'ясувати, чи вигідно подорожувати на орендованому автомобілі по Україні. Існує стереотип, що авто напрокат – це дуже дорого. Беручи до уваги постійне підвищення цін на залізничні та автобусні квитки, мені це дослідження було дуже цікавим.

Суть експерименту: ми проїдемо по заздалегідь затвердженому маршруту на орендованому авто, підрахуємо всі витрати і порівняємо їх з витратами на цей же маршрут громадським транспортом (поїзди, автобуси, таксі та інше). Будемо враховувати не тільки фінансові витрати, але і час, зручність. Зберемо все разом, плюси і мінуси, зробимо висновок: що вигідніше, прокат чи громадський транспорт. Також поділимося враженнями про дороги, розповімо який шлях краще вибрати, а куди на авто краще не потикатися.

Фото поблизу Свіржського замку.

Наш маршрут: для проведення експерименту нам трапився зручний випадок – ми готували черговий випуск спецпроекту про унікальні села, присвячений Космачу в Івано-Франківській області. Основні міста і села на шляху прямування: Київ – Старий Солотвин – Житомир – Рівне – Дубно – Підгірці – Свірж – Галич – Крилос – Івано-Франківськ –Делятин – Космач – Коломия – Івано-Франківськ – Галич – Бібрка – Унів – Золочів – Київ.

Час: 4 дні, з п'ятниці по понеділок (17–20 травня).

День 1, п'ятниця

Одна зі складових вдалої подорожі – планування. Ця мандрівка не стала винятком. Отже, план «День 1»:

Можна було і за день проїхати з Києва в Космач, але по дорозі ми знайшли стільки цікавих місць, і, якщо вже на машині, як не скористатися такою можливістю.

Хатинка рибалки

Перший наш пункт – Хатинка рибалки на Житомирщині. Google maps показує, що з центру Києва в Старий Солотвин трохи більше двох годин, але за фактом потрібно плюсувати мінімум годину на затори, особливо якщо виїжджаєте пізніше 8 години ранку. Чесно кажучи, ми до сих пір не заїжджали до Хатинки рибалки фактично з однієї причини – дороги. На наше здивування, до Старого Солотвина хороша дорога, як і в самому селі.

Дорога у Старому Солотвині, поряд з Хатинкою рибалки.

  • Чому варто заїхати в Старий Солотвин: це місце для любителів фотосесій, ну і щоб поставити галочку на Карті відвіданих місць «Я тут був». Цікаве місце, поїхали далі.
  • Скільки часу: півгодини на фотосесію цілком достатньо, але можна і затриматися, взяти з собою невеликий пікнік, термос... Найкращий час – на заході чи світанку. Так і зробимо наступного разу.
  • Вартість: безкоштовно.
  • Координати: 50.039981, 28.684600

Хатинка рибалки у Старому Солотвині.

Голова Чацького

Ще 30 хвилин і ми побачимо найвідомішу голову в туристичній Україні. У нас на сторінці в facebook її називали по-різному: велосипедист в шоломі, Чужий (мені, до речі, ця версія найбільше подобається), макака, Оптимус Прайм, грифон... насправді це голова Чацького.

Голова Чацького в Житомирі.

Красиве місце, фактично в центрі Житомира. До слова, дорога до Старого Солотвина нас порадувала більше, ніж в самому Житомирі. Але їдемо далі, до ведмедиків.

  • Чому варто побачити Голову Чацького: місце дійсно красиве, хороший варіант перекусити в дорозі на природі.
  • Скільки часу: щоб прогулятися, півгодини досить.
  • Вартість: безкоштовно.
  • Координати: 50.240894, 28.644722

«Надія»

Центр порятунку ведмедів «Надія» знаходиться фактично на трасі, трохи за Житомиром, але мало хто про нього знає і проїжджає повз.

Ведмеді в центрі «Надія».

  • Чому варто побачити центр «Надія»: це хороший варіант розім'ятись; дізнатися історію ведмедиків і вкотре переконатися, що цирки з тваринами потрібно заборонити.
  • Скільки часу: 20 хвилин.
  • Вартість: безкоштовно.
  • Координати: 50.320290, 28.409385

Обід

Як правило, по дорозі з Києва на Львів пообідати зупиняємося в «Айвенго» (село Колоденка на об'їзній міста Рівне). Все хочеться спробувати нове місце, але ніяк не ризикнемо перевірене місце проміняти на щось невідоме. Буду вдячна, якщо поділитеся хорошими кафе в коментарях до цієї статті.

Альтанки в «Айвенго».

До слова, в «Айвенго» можна і заночувати, ціни досить прийнятні і хороший сервіс.

  • Вартість: орієнтовно, номер на двох – 520 грн, борщ – 55 грн, сніданок – близько 80 грн.
  • Координати: 50.578915, 26.308483

Дубенські пам'ятки

Затишне містечко Дубно – одне з моїх улюблених місць в Україні. Тут можна провести весь день. Пам'ятки, які варто відвідати:

Дубенський замок, центральний вхід.

  • Чому варто заїхати в Дубно: форт однозначно варто відвідати, це місце вражає. Дуже сподобалися дерев'яні скульптури – неперевершена робота.
  • Скільки часу: відвідування форту займе близько години, до нього потрібно трохи пройти пішки (дорога неасфальтована), на експозиції замку теж піде близько години, плюс  півгодини погуляти по місту, подивитися Алею дерев'яних скульптур.
  • Вартість: вхід в форт вільний, в замок – комплексний квиток на експозиції коштує 55 грн дорослий, 35 грн –дитячий. До речі, в замку є кафе, але ми там не їли, тому залишу без коментарів. Замок працює з 8:00 до 18:00 (обід з 12:00 до 13:00).

Парк дерев'яних скульптур, Дубно.

Ночівля в Бродах. Ночівлю бронювали вже по ходу маршруту, а не заздалегідь, оскільки не знали точно, скільки у нас часу піде на відвідування визначних пам'яток. Та й з бронюванням день в день, як правило, проблем не виникає, адже ми на автомобілі, проїхати кілька кілометрів до іншого міста – не проблема. Буду вдячна за рекомендації (в коментарях до статті) готелів по дорозі Київ – Львів.

День 2, субота

Другий день ми присвятимо переважно замкам. План «День 2»:

Чортів камінь

Ми їхали в смт Підкамінь Бродівського району, щоб побачити Чортів камінь. Приємним сюрпризом став Домініканський монастир. Я навіть не знала, що там є така святиня. Обитель дуже красива, на пагорбі, з видом на Чортів камінь – він знаходиться ніби біля підніжжя монастиря. На жаль, святиня в поганому стані, але знаходиться на стадії реконструкції

Домініканський монастир у Підкамені Львівської області.

  • Чому варто поїхати до Чортового каменю: у цій місцевості дуже цікава історія і особлива атмосфера. Тут якось спокійно і радують приголомшливі краєвиди.
  • Скільки часу: 30–60 хвилин.
  • Вартість: безкоштовно.
  • Координати: 49.942580, 25.330006

Чертів камінь. Вид із Домініканського монастиря.

Підгорецький

Мій улюбленець серед замків – вже дуже мені подобається і розташування, й архітектура. У цій подорожі вперше побувала всередині Підгорецького замку. Зізнаюся, все досить сумно.

Підгорецький замок всередині. Наші дні.

Ось, як було раніше!

Підгорецький замок всередині. Раніше.

Як же хочеться самій взяти в руки інструменти і почати все реставрувати! В голову не вкладається! Як? Чому замок до цих пір не привели в порядок? Каплицю в палаці (нас охоронець потайки провів всередину) реставрують вже 5 років! У замку такий потенціал! З вікон другого поверху відкривається приголомшлива панорама – я можу лише уявити, як було Станіславу Конецпольському, саме при ньому замок отримав свою зовнішність в стилі бароко і ренесанс, снідати на терасі палацу.

Підгорецький замок.

Костел Святого Йосипа, розташований навпроти палацу, в кращому стані. Він неймовірно красивий!

Дорога до замку, якщо з'їхати з траси на Львів, хороша, є лише невеликий шматочок грунтовки.

Дорога в Підгірці, зі Львівської траси звернули до замку.

  • Чому варто поїхати в Підгірці: це місце для любителів архітектури. Незважаючи на досить поганий стан, замок і костел добре збереглися і цілком передають дух свого часу.
  • Скільки часу знадобиться: 30 хвилин.
  • Вартість: квиток в Підгорецький коштує 50 грн.
  • Координати: 49.940701, 24.983952

Олеський

Чесно зізнаюся, в Олеський ми не поїхали в цей раз, трохи відставали від графіка, а оскільки в Олеському раніше бували, то вирішили його пропустити і попрямувати до нового для нас – Свірзького. Проте, нижче залишу корисну інформацію і фото з нашої попередньої поїздки.

Олеський замок, фото 2018 року.

  • Чому варто відвідати Олеський замок: він дуже добре зберігся, всередині досить цікава експозиція, але будьте готові, як і в Підгорецькому, побачити великі натовпи туристів, в тому числі з-за кордону, в загальному – тут може бути досить людно, але якщо пощастить – насолодитеся прекрасною архітектурою і експонатами.
  • Скільки часу знадобиться: 1 година.
  • Вартість: квиток (+ експозиції всередині) коштує 60 грн (дорослий) і 30 грн (дитячий). Час роботи – з 11:00 до 18:00, в неділю з 12:00 до 17:00.
  • Координати: 49.968819, 24.900563

Свирзький замок

До Свірзького замку ми попрямували відомою нам дорогою – по львівській об'їзній, і наткнулися на пробку. Гугл порадив поїхати іншим шляхом. Ми повернули в Винниках і попрямували до замку через село Гаї.

Ми їхали прокладених нам маршрутом і все чекали, коли ж почнуться ями? На наше здивування, фактично до самого замку, через Бібрку, ми їхали по ідеальній дорозі.

Ось і Свірзький замок. Він був закритий. Наскільки нам вдалося з'ясувати, всередину потрапити можна, якщо заздалегідь домовитися з керівництвом, але це того не вартує, оскільки там немає експозицій. Зовні – місце приголомшливе!

Свірзький замок. Центральний вхід.

На зворотному шляху ми ще раз сюди заїхали і зняли ось таку красиву панораму!

Свірзький замок. По дорозі із Бібрки в Свірж.

Відрізок шляху, де зустрічається Львівська та Івано-Франківська дорога – дуже пейзажний. Там приємно їхати на авто – звивиста горбиста місцевість, панорами різнокольорових полів, і найприємніше – рівна дорога.

По дорозі на Івано-Франківськ, їхали через Бібрку.

  • Чому варто відвідати Свіржський замок: для мене це один з найкрасивіших замків в Україні. Кому до душі замкова архітектура – сюди варто приїхати.
  • Скільки часу знадобиться: 30 хвилин.
  • Вартість: вхід всередину закритий, а ось прогулянка навколо – скільки душа забажає.
  • Координати: 49.652507, 24.432728

Галич і Крилос

Це наші улюбленці. У минулому році про Крилос та Галич ми робили спецпроект. Дуже рекомендую пройти за посиланням в попередньому реченні – там ми розписали максимум цікавого і корисного про ці місця. Найкрасивіші з них:

Музей історії Древнього Галича в селі Крилос.

  • Скільки часу знадобиться: якщо відвідувати всі визначні пам'ятки, то піде мінімум день, докладніше (+ вартість) – все розписано в спецпроекті про Крилосі.
  • Координати візит-центру в Галичі: 49.122910, 24.723728

Візит-центр в Галичі, його відкрили в 2018 році.

Дністровський каньйон, кораблик «Юрій» і Яремче

У містечку Делятин ми забрали Аню – нашого головного редактора IGotoWorld Україна. Аня якраз поверталася з подорожі Дністровським каньйоном і Яремче – дивовижні місця.

Кораблик «Юрій».

Про все, в подробицях і з фотографіями в цих статтях:

Полонина Перці, село Яблуниця.

Далі наша дорога – на Космач.  До Косівського району у нас взагалі не було претензій до доріг. На шляху до Космача з містечка Яблунів, а вже тим більше через Шешори, будьте готові до бездоріжжя. Цей невеликий відрізок доведеться потерпіти. Але ми раді, що витримали це випробування, тому що Космач нас дуже здивував.

По дорозі в Космач із Шешор.

Так виглядає маршрут нашої подорожі другого дня:

День 3, неділя

Третій день ми присвятили Космачу. Самобутнє село з унікальними людьми. Тут вишивають, тчуть, плетуть; роблять писанки і трембіти, постоли і гончарні вироби.

Космацька писанка, у гостях у Дмитра Пожоджука.

Один з моїх улюблених моментів у подорожі – приїхати пізно вночі в пункт призначення, коли навколо темно і немає повної картинки, що тебе оточує. Так на ранок прокидаєшся в абсолютно новому місці, виглядаєш у вікно – а там долини квітів, гори, ліси... і свіже повітря, передчуття чогось пригодницького. Так ми почали наш день в еко-садибі «Бутинар» в Космачі.

Дивовижне місце – можна нікуди не ходити, і провести весь день тут, релаксуючи на гойдалках, попиваючи карпатський чай

В будиночку «Бутыиар».

Власник «Бутинара» – Василь Книшук – створив маленький рай в Космачі: будинок з дерев'яного зрубу з дахом, на якому росте пишний килим трави і кульбаб.

Всередині та зовні еко-садиби – все зроблено руками Василя, з професіоналізмом, любов'ю і зі смаком:

  • еко-будиночок з маленьким ставком поруч, де можна ловити рибу;
  • затишна тераса;
  • альтанка і мангал;
  • колодязь з джерельною водою, до слова склад регулярно перевіряється і схвалений відповідними органами;дитячий майданчик і спортивний куточок;
  • кілька стендів про флору і фауну рідного Василю Космача;
  • всередині – все по-домашньому, з нотками традицій рідного краю – вишиті покривала, кераміка місцевих майстрів;
  • дерев'яні меблі – я в захваті, як же все мило і затишно в «Бутинарі»;

  • а як красиво виглядала наша яскраво-червона Skoda Spaceback від Avis Ukraine на фоні жовтих кульбаб даху еко-будиночка – я люблю, коли мене оточують соковиті фарби, шкала настрою піднімається до максимальної десятки – тут все збіглося (правда, ми трохи забруднили машину по дорозі, все як в житті, ніякого фотошопу :)

Що робити в Космачі

Детальніше про дійсно унікальне село Космач (наголос на А) ми написали в спецпроекті, а тут лише орієнтовно вкажу, що туристу може бути цікаво в Космачі:

  • Взяти майстер-клас з виготовлення писанок, вишиванок, трембіт, гончарних виробів, постолів та інших народних промислів.

Постоли, робота Тараса Дзвінчука.

  • Відвідати місцеві міні-музеї: від Музею вівчарства до музею, присвяченого легендарному опришку Олексі Довбушу.
  • Піти в гори однією з десятків еко-стежок. До слова, найкраще про маршрутах розповість Василь Книшук, власник будиночка «Бутинар». Він доклав чимало зусиль для створення карти місцевості та маркування маршрутів.
  • Піти в ліс за грибами та ягодами – частину висушити і привезти додому один з найкращих сувенірів, а частину приготувати на місці – для цього в «Бутинарі» є все, навіть сушарка.
  • Обов'язково варто познайомитися з майстрами Космача – люди тут привітні, підкажуть-покажуть, легенди розкажуть :)

Ми зустріли надзвичайних людей:

  • Василь Книшук – власник еко-будиночка «Бутинар». Знає про Космач і його присілки все, обов'язково допоможе і підкаже, що, куди та чому.
  • Микола Кіндрачук – наш гід по Космачу, культоролог і джерело позитиву. Все підкаже, розповість і неабияк порадує.
  • Дмитро Пожоджук – людина «золоті руки», мені залишалося тільки заздрити його майстерності. Вишивки Дмитра побачили не одну експозицію знаменитих музеїв і галерей Європи. Ми зустрілися якраз перед його поїздкою до Греції на виставку народних промислів. На посаді сільського голови Дмитро Пожоджук зробив великий внесок в історію і культуру села, піднявши архіви і дослідивши рідний край, тим самим зберігши справжню, багату історію Космача.

У гостях у Дмитра Пожоджука.

  • Михайло Дідишин – краєзнавець, поет, художник і чудовий оповідач, засновник і охоронець Музею Довбуша в Космачі.
  • Тарас Дзвінчук – майстер з художньої обробки шкіри. Таких людей одиниці! Його постоли – традиційне гуцульське взуття – справжній витвір мистецтва. Якщо хочеться привезти унікальний сувенір з Космача, постоли Тараса – те, що треба.
  • Параска Бойчук – засновниця Музею вівчарства, а також власниця по-домашньому милого міні-готелю «Космацька писанка». Таку добру і щиру людину ще треба пошукати! Вам розкажуть і покажуть все про отари на полонинах, про бринзу і вурду, а також про традиційні народні промисли Космача. До слова, у пані Параски можна і заночувати: все стримано, з нотками традиційних прикрас, чисто і затишно, а на ранок буде чекати смачний сніданок.
  • Андрій Бойчук – космацький гончар. Його фішка – молочна кераміка, в обробці виробів присутнє справжнісіньке коров'яче молоко. До слова, дорога до будинку Андрія – дуже красива, пішки б ми довго піднімалися, а «Шкода» від Avis Ukraine впоралася «на ура». Втім, частину шляху нам, все ж, довелося пройти пішки – і з задоволенням – космацькі панорами дивовижні!

День 4, понеділок

Наступний ранок у Космачі – і пакуємо валізи додому, благо в машину можна вмістити хоч весь гардероб – ще один плюс на користь оренди авто, а не потягів і автобусів. До речі, мої гумові чоботи – в модному зараз леопардовому забарвленну:), – куплені в останній момент – це must have в Карпатах. Гори щедрі на дощі та росу, а наші дороги, –на жаль, на калюжі.

План «День 4»:

  • 7:00 – виїзд з Космача та дорога на Коломию, 1 година 20 хвилин.
  • 8:30 – Коломия та її пам'ятки.
  • 9:30 – виїзд з Коломиї, на дорогу 1 годину.
  • 10:30 – обід в Івано-Франківську.
  • 11:30 – виїзд з Івано-Франківська, на дорогу 30 хвилин.
  • 12:00 – Центр реабілітації диких тварин, Галич.
  • 13.00 – виїзд з Галича, на дорогу 1 годину.
  • 14:00 – Бібрка.
  • 14:30 – виїзд з Бібрки, 40 хвилин на дорогу.
  • 15:10 – Унівська лавра.
  • 15:30 – виїзд з Унів, на дорогу 30 хвилин.
  • 16:00 – Золочів.
  • 17: 00 – виїзд з Золочева, на дорогу 6 годин.
  • 23:00 – Київ.

Центр реабілітації диких тварин

На зворотному шляху ми планували подивитися Коломию, але нас застав проливний дощ, та й дорога не з найкращих – ми третю годину їхали з Космача в Коломию. Дощ не припинявся і ми відклали візит до наступного разу. Пообідали в Івано-Франківську і попрямували в місце, якому раніше не надавали великого значення. Це Центр реабілітації диких тварин в Галичі. Там і сонечко виглянуло.

На території центру є і зона для відпочинку. 

  • Чому варто відвідати: це не зоопарк, сюди приносять тварин на реабілітацію. По всій території є навчальні матеріали про те, як поводитися з пораненими тваринами, багато іншої інформації про них. Місце доглянуте, тут приємно провести час.
  • Скільки часу знадобиться: 40 хвилин.
  • Вартість: 25 грн вхідний квиток.
  • Координати: 49.096404, 24.717185

Орлан білохвостий. Його привезли в центр, звільнивши з рук тих, хто хотів розбагатіти на фото із птахом.

Бібрка

Місто Бібрка – моє маленьке відкриття. Який ж воно затишне, компактне і красиве. Обов'язково знайдіть з півгодини, щоб прогулятися містом, у якого ось уже 800 років такий милий талісман – бобер.

В центрі Бібрки.

Здивувала Бібрка: велосипедні стоянки, доглянуті газони, цікаві пам'ятки і красивий костел Святого Миколая та Анни.

Храм Святого Миколая та Анни, хвилина ходьби від центру. 

  • Чому варто відвідати: для прогулянки старовинним містечком – саме те.
  • Скільки часу знадобиться: 30 хвилин.
  • Координати: 49.637774, 24.297525

Унівська лавра

Всього в Україні є п'ять лавр, дві з них– греко-католицькі, в тому числі Унівська лавра. Цікавий факт: в Україні найбільша кількість діючих лавр.

Унівська лавра і наша печенька.

Мене лавра вразила. Дуже красиве місце, доглянуте –ні до чого причепитися. Якщо у вас буде вільний час - присвятіть його Унівській лаврі. До речі, дорога до лаври з Бібрки хороша.

Церква Климентія і Леонтія, на території лаври.

  • Чому варто відвідати: це дуже красиве паломницьке місце. Чудова інфраструктура, все відреставровано до найдрібніших деталей.
  • Скільки часу знадобиться: 30 хвилин.
  • Координати: 49.722593, 24.594430

Золочів

Вишенька на торті, яку ми не спробували. Приїхали за 40 хвилин до закриття і думали, що цілком вистачить часу все подивитися. Але нас навіть не пустили, каса закривається за годину до закінчення робочого дня. Це все, що нам вдалося відзняти.

Золочывський через центральний вхід.

Порада: у випадку із Золочівським замком, стежте за часом роботи, оскільки навіть здалеку палац не роздивитися – він оточений високим ровом.

Золочівський на задньому дворі, куди нас привів навігатор.

  • Чому варто відвідати: в Золочівському найкраща експозиція з усіх замків «Золотої підкови Львівщини».
  • Скільки часу знадобиться: близько години.
  • Координати: 49.803036, 24.904203

Дорогу із Золочева на Київську трасу – ми вибрали, за підказкою Navizor, через село Білий Камінь. Вона краща, ніж їхати через Підгірці. Далі ми зупинялися лише поїсти, випити кави або заправитися.

На автозаправці, десь під Рівним.

Так виглядає наш маршрут на 4 дні:

Як взяти авто напрокат

Тут розкажу загальну схему, як все відбувається. Розділ буде корисний для тих, хто ніколи раніше не орендував автомобіль.  

Що потрібно для оренди авто: вимоги і поради 

  1. При оренді автомобіля вам буде потрібно водійське посвідчення, паспорт, кредитна картка іменна з достатнім балансом для оренди авто.
  2. Після підписання договору у вас буде заблокована сума грошей на карті як застава за автомобіль, його ще називають депозит, який може бути від $100 до $2000, залежно від класу авто. Іноді для оренди дорогих автомобілів компанія вимагає дві картки для застави. Зменшити суму застави можна покупкою додаткової страховки. Після того, як ви здасте автомобіль, компанія розблокує депозит і гроші повернуться до вас на карту в повному обсязі.
  3. Найзручніше, коли ви заморожуєте не свої кошти для оренди авто, а банку. Тому, рекомендуємо використовувати платіжні карти Monobank з 62-денним пільговим періодом. Оплата самої послуги оренди оплачується при отриманні автомобіля також картою, більшість міжнародних прокатників готівку не приймають.

Отримання автомобіля

  • Після підписання договору ви повинні прийняти автомобіль. Ключі та документи – без них нікуди :)
  • Перевірте, чи є пошкодження на авто, ознайомтесь з актом прийому-передачі від орендної компанії. Якщо є ушкодження, які не внесені до акта, попросіть зафіксувати це. Важливо придивитися до вікон і шин/дисків. Якщо є відколи, то дайте знати про це співробітнику компанії, щоб все вніс в акт.
  • Візьміть фотоапарат або смартфон і сфотографуйте автомобіль з усіх боків. Зафіксуйте місця пошкоджень авто. Ми зазвичай робимо фото і відео по периметру. Так потім спокійніше.
  • Зафіксуйте пробіг автомобіля, який видно на приладовій панелі. Сфотографуйте його і звірте з показниками  в акті. Хоча, як правило, у солідних мережевих прокатників авто без пошкоджень. В Avis, наприклад, коли авто від'їздило 3 роки або 100 000 км, його продають і купують нові автомобілі.
  • Важливий пункт – рівень палива. Перевірте, що б він був на максимумі, тобто автомобіль повинен бути заправлений повним баком. В такому ж вигляді ви і повинні повернути автомобіль. Хоча є компанії, у яких політика повернення інша – берете з повним, а повертаєте з порожнім.

Біля офісу Avis Ukraine, на Ямській, 72.

  • В мережі Avis є можливість повернути авто порожнім і оплатити паливо в офісі прокатника. За кордоном така опція називається fuel up front, тобто наперед сплачене паливо при поверненні авто з порожнім баком. Вигідніше цю опцію вказати заздалегідь і наперед сплатити, оскільки, доплата за паливо на місці при поверненні може бути за ціною вище, ніж на бюджетних заправках.
  • Для себе вирішили в чекліст додати ще один пункт – підняти капот і подивитися, що там. А саме: перевірити рівень масла, перевірити наявність змивайки для скла, ну і в цілому подивіться, чи все ок.
  • Коли заведете автомобіль, перевірте, щоб на приладовій панелі не горіли помилки, особливо червоним кольором. Пам'ятайте ж, червоний колір – руху немає! :) Перевірте поворотники, світло фар, працездатність двірників.
  • Якщо ви подорожуєте з дитиною до 12 років, то в машині повинно бути дитяче крісло або бустер, його можна орендувати у компанії. Ціна на крісло/бустер за тиждень прокату може досягати 50 –100 дол, так що свій бустер може заощадити вам грошей;)
  • Налаштуйте дзеркала і кермо під себе, застебніть ремінь безпеки і вперед подорожувати!
  • Часто, беручи автомобіль з механічною коробкою передач, доводиться звикати до зчеплення і звичайно ж «навчитися» гальмувати. Кожна машина має свій характер :) Але для звикання потрібно кілька кілометрів.

Здавати автомобіль просто

  • Пам'ятайте, що перед поверненням автомобіля ви повинні заправити його до повного бака, якщо у вас саме такі умови оренди. Подбайте про те, щоб ви заздалегідь знали, на яку заправку заїдете поруч з прокатником. Чек про заправку зберігайте, поки компанія не прийме авто і не розблокує гроші на картці. 

Фіксуємо наявність повного бака і чек.

  • Коли заїдете на парковку повернення орендних авто, зафіксуйте на фото показання одометра, показання повного бака, сфотографуйте автомобіль, в якому він стані зараз.
  • Не забудьте забрати з автомобіля всі свої речі. Часто люди забувають сонцезахисні окуляри, телефони, документи і т.д.
  • Автомобіль потрібно здати до обумовленого і зафіксованого часу в договорі. Якщо ви здаєте автомобіль, коли офіс уже не працює, то потрібно попередити співробітника орендної компанії і вам розкажуть умови. Часто, якщо ви берете автомобіль в аеропорту, то там можна просто кинути ключі в спеціальний ящик і виїхати.
  • Компанія після прийому автомобіля розблокує депозит і гроші повернуться у ваше розпорядження.
  • Подорожуйте на автомобілі – це робить вас вільнішими в пересуваннях і ви отримуєте абсолютно інші враження.

В Офісі Avis Ukraine, на Ямській, 72.

Відгук про прокатну Skoda Spaceback від Avis Ukraine

У наше розпорядження потрапив невеликий автомобіль Skoda Spaceback, з маленьким економним двигуном внутрішнього згоряння 1,2, але яскраво червоним кольором :)

Біля офісу Avis Ukraine, на Ямській, 72.

Ми проїхали 1800 км із середньою витратою 5,4 л. По прямій з Києва до Рівного витрата трималась на рівні 4,9 літра, це з включеним кондиціонером і 4 людьми в машині. Трохи збільшилась, коли почали їхати по горах і поганій дорозі. На жаль, вона ще зустрічається в Україні.

В цілому, ми залишилися дуже задоволені машиною і витратами на неї. Спалили за весь час 95 літрів 95-го бензину, що склало близько 1,5 грн за 1 км

Що вигідніше: прокат авто чи громадський транспорт

Затрати на прокат авто:

  • Маршрут: Київ – Старий Солотвин – Житомир – Рівне – Дубно – Підгірці – Свірж – Галич – Крилос – Івано-Франківськ – Делятин – Космач – Коломия – Івано-Франківськ – Галич – Бібрка – Унів – Золочів – Київ.
  • Тариф «Вікенд» від Avis Ukraine: з п'ятниці 8:00 до понеділка 17:00, вартість за весь період - $120. На момент подорожі це було: 3180 грн. Тариф вихідного дня вийде дешевше: фактично, 4 дні прокату за ціною 3-х в будні. Наш автомобіль з групи В, а якщо брати найбільш економне авто групи А, то поїздка на 4 вихідні обійдеться 108$.
  • Бензин: 1800 км (середня витрата 5,4 л) – 95 літрів (95-й бензин), це близько 1,5 грн за 1 км. Всього за бензин вийшло: 2700 грн.
  • Разом: 5880 грн на чотирьох, 1470 грн на одного

Затрати на громадський транспорт (оптимальний варіант, з відвідуванням кількох міст):

  • Маршрут: поїзд Київ – Івано-Франківськ; маршрутка Івано-Франківськ – Галич, Крилос; автобус Івано-Франківськ – Космач; поїзд Коломия – Київ.
  • Поїзд Київ – Івано-Франківськ (007 К, трансформер): 709,24 грн купе. Поїзд виїжджає з Києва в четвер о 22:22, прибуває до Івано-Франківська в п'ятницю о 7:35.
  • Маршрутка Івано-Франківськ – Галич: 22,43 грн. Ходить дуже часто, з 5 ранку до 20 вечора. Час в дорозі – півгодини.
  • Маршрутка Галич – Івано-Франківськ: 22,43 грн. Ходить дуже часто, з 5 ранку до 20 вечора. Час в дорозі – півгодини.
  • Попутки з Галича в Крилос (туди і назад): близько 20 грн.
  • Автобус Івано-Франківськ – Космач: 99,53 грн. Виїзд о 16:05, прибуття в Космач о 19:05. Час в дорозі – 3 години.
  • Маршрутка Космач – Коломия: 39,25 грн. З Космача виїжджає о 7:17, приїжджає в Коломию о 8:40.
  • Поїзд Коломия – Київ 388,30 грн купе. Виїжджає з Коломиї о 16:20 в понеділок і приїжджає до Києва у вівторок о 6:32.
  • Разом: 1301,18 грн на одного. В цьому випадку у вас буде день на Івано-Франківськ, Галич і Крилос, день в Космачі і півдня в Коломиї.

Якщо врахувати кількість міст і пам'яток, які ви встигнете відвідати на автомобілі, перевага авто буде дуже значна. Замість двох діб поїздами та автобусами ви самі будуєте собі маршрут, вибираєте такі місця, куди поїзд на доїде.

У нашій подорожі ми вибрали маршрут «максимум» і проїхали 1800 км. Це було дуже насичено і цікаво! Якщо спростити маршрут і не навантажувати його кожну годину новою визначною пам'яткою, то цілком реально заощадити на бензині і авто вийде дешевше. В одному я впевнена, хоча б раз авто напрокат варто спробувати – цей досвід вам запам'ятається надовго!

Переваги авто напрокат

  • Свобода пересування, незалежно від розкладу і маршрутів громадського транспорту.
  • Ви не вб'єте свою машину. Дороги, у жаль, у нас не з кращих і свій автомобіль просто шкода. Тут акуратно ставитеся до вибору прокатника, щоб наданий автомобіль був новим. Наприклад, Avis Ukraine оновлює свій автопарк щороку і можна бути впевненим у надійності орендованої машини.

  • Комфорт в дорозі. Від кондиціонера до відсутності неприємних сусідів.
  • Обсяг багажу. В автомобіль можна покласти набагато більше речей, ніж носити все в руках по зупинкам.
  • Актуальність. Не потрібно планувати подорож на місяці вперед, викуповуючи квитки на поїзд в сезон.

І тепер найприємніше. Avis дарує знижку 10% на прокат авто за спеціальним дисконтним номером O854028. Просто скопіюйте його і вставте в поле «Avis Worldwide Discount (AWD) номер» при резервуванні авто онлайн на сайті www.avis.com.ua. Знижка дійсна на території України до 30 листопада 2019.

Станції Avis в Україні:

  • Київ, вул. Ямська, 72
  • Аеропорт «Бориспіль», термінал D
  • Аеропорт «Жуляни» (доставка авто)
  • Львів: аеропорт Львова, зона міжнародних рейсів
  • Одеса: Центральний аеропорт, 25, зона міжнародних рейсів
  • Одеса: аеропорт, 6-й км Овідіопольської дороги, 10/2
  • Харків: аеропорт, вул. Ромашина, термінал А, 1-й поверх, зона міжнародних рейсів
  • Дніпро: аеропорт «Дніпро», зона міжнародних рейсів
  • Дніпро: вул. Маршала Малиновського, 2-А, «Вавилон», 4-я вежа, 2-й поверх
  • Ужгород: готель «Прага», вул. Верховинська, 38

У подорожі в Космач ми скористалися спеціальним тарифом від Avis «Вікенд», авто групи В: з п'ятниця 8:00 до понеділка 17:00, вартість за весь період - $ 120. Якщо брати саме економне авто групи А, то поїздка на 4 вихідних обійдеться 108 $.

2701657_800x600_avis-cars-price.jpg

 

*Дисконтний номер: O854028. Просто скопіюйте його і вставте в поле «Avis Worldwide Discount (AWD) номер» при резервуванні авто онлайн на сайті www.avis.com.ua. Знижка дійсна на території України до 30 листопада 2019.

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)
Facebook (0)
ВКонтакті

Зворотній зв`язок
Відгуки
Ми цінуємо Вашу увагу і час, проведений з нами на сайті IGotoWorld.com. Якщо у Вас є запитання, побажання, скарги або ж Ви бажаєте більше дізнатись про нас, оберіть пункт, що Вас цікавить, і пройдіть за посиланням. Ми обов’язково приділимо Вам увагу.
Форма зворотного зв’язку
Запит успішно відправлений.
Надіслати